ul. Szafirowa 55b/2, 44-121 Gliwice +48 510 201 109 dentstyle@wp.pl

Nowoczesny gabinet


Praktyka dent style oferuje pełny zakres standardowych i zaawansowanych procedur stomatologicznych: stomatologia zachowawcza i estetyczna, endodoncja, ortodoncja, protetyka, implantologia, chirurgia stomatologiczna.

Wszystkie zabiegi wykonywane są zgodnie z przyjętymi na świecie wysokimi standardami jakości, objęte są wieloletnią gwarancją i mogą być finansowane w systemie ratalnym.

Każdy pacjent jest poddawany szczegółowej diagnostyce wstępnej (tomografia komputerowa/zdjęcie panoramiczne), a następnie konsultowany i leczony przez wybranego specjalistę lub zespół specjalistów w danej dziedzinie.

Nasz zespół

lek. dent. Marta Jędrzejewska

kompleksowe leczenie stomatologiczne
Zobacz więcej

dr n. med. Piotr Jędrzejewski

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej
Zobacz więcej

dr n. med. Jacek Żurek

specjalista periodontolog
Zobacz więcej

lek. dent. Kajetan Stradowski

leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu
Zobacz więcej

lek. dent. Marek Światowski

specjalista ortodoncji
Zobacz więcej

lek. dent. Anna Hajduk

leczenie ortodontyczne
Zobacz więcej

Monika Rzepa

dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna
Zobacz więcej

Helena Wycisk

dyplomowany technik dentystyczny i higienistka stomatologiczna
Zobacz więcej
lek. dent. Marta Jędrzejewska

lek. dent. Marta Jędrzejewska

kompleksowe leczenie stomatologiczne

Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Oddziale Stomatologicznym w Zabrzu (2005).

Dzięki wieloletniej pracy i szkoleniom prowadzi Pacjentów pod kątem kompleksowego leczenia w zakresie stomatologii zachowawczej, estetycznej i protetyki. Posiada umiejętność budowania relacji bezpieczeństwa i zrozumienia na poziomie Pacjent-lekarz. Wieloletni Kierownik Poradni Stomatologicznej.

Od 2010 roku prowadzi własną praktykę - dent style.

dr n. med. Piotr Jędrzejewski

dr n. med. Piotr Jędrzejewski

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (1998). W roku 2003 uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w roku 2007 tytuł specjalisty z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej.

Wieloletni asystent Oddziałów Chirurgii Szczękowo-Twarzowej (1999-2006), Anatomii Prawidłowej (2006-2007) oraz Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii Instytutu w Gliwicach (2007-2013). Podczas pracy w Centrum Onkologii był członkiem Zespołu Chirurgów, który przeprowadził pierwszy w Polsce przeszczep twarzy (15.05.2013).

Autor kilkudziesięciu publikacji i doniesień konferencyjnych z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej, rekonstrukcyjnej, implantologii i anatomii, w kraju i Stanach Zjednoczonych. Przeprowadził ponad 3,5 tysiąca zabiegów wprowadzenia implantów zębowych oraz zabiegów okołoimplantacyjnych z własnymi modyfikacjami. Obecnie wykładowca, nauczyciel i konsultant z zakresu implantologii.

Kierownik Naukowy Śląskiej Szkoły Implantologii i Chirurgii Jamy Ustnej.

dr n. med. Jacek Żurek

dr n. med. Jacek Żurek

specjalista periodontolog

Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Oddziale Stomatologicznym w Zabrzu (2004).

Wieloletni pracownik Zakładu Chorób Przyzębia i Błon Śluzowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego  w Katowicach (2006-2013).

Wykładowca cyklu szkoleń LEP-etytorium (2007-2010).

Autor jak i współautor szeregu prac naukowych dotyczących periodontologii, stomatologii zachowawczej oraz ortodoncji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych. Wykładowca na sympozjach naukowych i warsztatach praktycznych z periodontologii. W 2016 roku uzyskał tytuł dr n. med. z dziedziny periodontologii. Tytuł pracy: „Ocena kliniczna pokrycia recesji dziąsłowych przy użyciu allogenicznego, biostatycznego przeszczepu powięzi szerokiej uda.”, obroniony na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym”. Jest współtwórcą patentu na materiał pochodzenia allogennego służącego do pokrywania rececesji dziąsłowych bez konieczności pobierania przeszczepu dziąsła z podniebienia.

Obecnie jest pracownikiem Poradni Katedry Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się szeroko rozumianą periodontologią, implantologią i leczeniem periimplantitis. Szczególnie specjalizuje się w przeszczepach dziąseł. Wykonał setki tych zabiegów. Ściśle jest nastawiony na współpracę z lekarzami ortodontami. Swoje zainteresowania zawodowe kieruje w stronę leczenia przy użyciu czynników wzrostu i metod biologicznych. 

lek. dent. Kajetan Stradowski

lek. dent. Kajetan Stradowski

leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu (2007).

Absolwent Śląskiej Szkoły Implantologii. Ukończył szereg szkoleń z zakresu endodoncji i protetyki. Systematycznie zapoznaje się z najnowszymi technikami zabiegowymi nowoczesnej stomatologii. W naszej praktyce zajmuje się leczeniem kanałowym z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego, co daje możliwość leczenia trudnych przypadków, niemożliwych do przeprowadzenia w innych warunkach.

lek. dent. Marek Światowski

lek. dent. Marek Światowski

specjalista ortodoncji

Ukończył studia  na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2012). Państwowy Egzamin Lekarsko-Dentystyczny złożył z drugim wynikiem w kraju. W roku 2018 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu ortodoncji.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego, certyfikowany lekarz Invisalign. Uczestnik wielu kursów i konferencji krajowych oraz zagranicznych z zakresu ortodoncji. 

Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają mu na skuteczne leczenie wad zgryzu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

lek. dent. Anna Hajduk

lek. dent. Anna Hajduk

leczenie ortodontyczne

Ukończyła Studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (2005).

Dzięki praktyce oraz certyfikowanym szkoleniom z zakresu ortodoncji prowadzi leczenie ortodontyczne pacjentów w wieku dziecięcym i nastoletnim oraz współuczestniczy w leczeniu wielospecjalistycznym dorosłych. Autorka publikacji naukowych z zakresu wykorzystania technik obrazowania trójwymiarowego w diagnostyce ortodontycznej.

Monika Rzepa

Monika Rzepa

dyplomowana asystentka i higienistka stomatologiczna

Ukończyła Szkołę Policealną - Asystentka Stomatologiczna (2011) oraz Higienistka Stomatologiczna (2014).

Członek Polskiego Towarzystwa Higieny Stomatologicznej.

Posiada doświadczenie w zakresie asyst przy zabiegach stomatologicznych, chirurgicznych i implantologicznych.

Posiada umiejętność profesjonalnej komunikacji z Pacjentem oraz kompleksowego przygotowania pacjenta w zakresie higienizacji.

Prywatnie instruktor zumby oraz fitness.

Helena Wycisk

Helena Wycisk

dyplomowany technik dentystyczny i higienistka stomatologiczna

Ukończyła Szkołę Policealną - Technik Dentystyczny (2017) oraz Higienistka Stomatologiczna (2018).

Członek Polskiego Towarzystwa Higieny Stomatologicznej.

Czynnie asystuje przy pełnym zakresie zabiegów stomatologicznych oraz samodzielnie wykonuje zabiegi z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej.

Czuwa nad terminowością i komfortem wizyt naszych Pacjentów.

Hobbystycznie zajmuje się fotografią.

Kompleksowe leczenie


Stomatologia zachowawcza i estetyczna
Stomatologia zachowawcza i estetyczna
Endodoncja mikroskopowa
Endodoncja mikroskopowa
Ortodoncja
Ortodoncja
Protetyka
Protetyka
Implantologia
Implantologia
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna

Przełom w Implantologii
Innowacyjny dwufazowy Implant Cyrkonowy


Implanty Cyrkonowe TAV Dental są dostępne w wybranej grupie prestiżowych klinik, które gwarantują Pacjentom najwyższy poziom zarówno kompetencji Lekarza Implantologa jak i całości procedury protetycznej. Połączenie tych trzech elementów zagwarantuje doskonały efekt końcowy - wysoki poziom zadowolenia Pacjenta.

 

Implant Cyrkonowy dla kogo?

 • Jeśli poszukujesz rozwiązań z najwyższej półki
 • Jeśli możesz być uczulony na domieszki w tytanie
 • Jeśli uśmiechasz się dziąsłowo
 • Jeśli chcesz uzyskać najlepszy efekt estetyczny
   

Zalety:

 • Doskonałe efekty estetyczne
 • Biozgodność
 • Stabilizacja oraz bardzo duża wytrzymałość
 • Wspaniały wpływ na tkanki miękkie
 • Brak koloryzacji dziąseł
 • Osseointegracja na poziomie implantów tytanowych

 

Co to jest implant?
Wywiad z dr n. med. Piotrem Jędrzejewskim


1. Co to jest implant zębowy?

Standardowy implant jest tytanowym elementem, wprowadzanym w kość szczęki i/lub żuchwy, którego zadaniem jest odbudowa i idealne odwzorowanie brakującego zęba lub też poprawa utrzymania protezy zębowej. Największym osiągnieciem współczesnej implantologii jest dwufazowy implant cyrkonowy, który nasza klinika stosuje jako jedna z pierwszych w Polsce. Implant ten, w nieosiągalny wcześniej sposób, potrafi sprostać najwyższym wymaganiom estetycznym.

2. Czy każdy może mieć wprowadzony implant?

Obecnie istnieje szereg możliwości, technik zabiegowych oraz cała „armia” typów implantów, pozwalających na wprowadzenie implantu praktycznie u każdego Pacjenta. Właściwie jedyną sytuacją, kiedy ten zabieg jest niemożliwy do przeprowadzenia jest czynny stan zapalny, bądź czynna choroba nowotworowa w obrębie głowy i szyi. Zakończony pozytywnie proces leczenia choroby nowotworowej absolutnie nie dyskwalifikuje Pacjenta z leczenia implantologicznego i podkreślam to z całą stanowczością.

3. Kiedy powinniśmy zdecydować się na zabieg implantologiczny?

Pierwsza sytuacja, to kiedy Pacjent posiada braki pojedynczych zębów. W takiej sytuacji implant jest rozwiązaniem idealnym, pozwala na uzyskanie najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalno-higienicznego. Dzięki temu Pacjent nie musi decydować się na most, który niestety wymagałby oszlifowania własnych, sąsiednich zębów. Pamiętajmy aby decydując się na implant bezmyślnie nie usuwać wcześniej zniszczonego zęba. Korzeń lub zniszczony ząb powinien być umiejętnie usunięty jednoczasowo z wprowadzeniem implantu, przez tego samego chirurga.

Druga sytuacja to stan, kiedy Pacjent, ze względu na budowę anatomiczną struktur jamy ustnej nie może prawidłowo korzystać z protezy zębowej, która nie ma stabilizacji. Wprowadzenie implantów z elementem zatrzaskowym gwarantuje poprawę utrzymania takiej protezy.

4. Czy zabieg jest bolesny?

Absolutnie nie. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest, można tak powiedzieć, zabiegiem komfortowym, pozbawionym przykrych doznań.

5. Do kogo powinniśmy się zgłosić aby poddać się leczeniu implantologicznemu?

Prawda jest taka, że niestety implantologią wielokrotnie próbują zajmować się Stomatolodzy bez wymaganych uprawnień. W naszym Kraju ta sprawa pozostaje zupełnie nieuregulowana.

Aby profesjonalnie zajmować się implantologią Lekarz powinien posiadać specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej lub stomatologicznej oraz odbyć szereg szkoleń w czołowych ośrodkach na świecie. Tym samym Chirurg musi umieć wykonać wszystkie zabiegi z zakresu implantologii. Nie można uważać się za Implantologa na podstawie jednego kursu i umiejętności wykonania jednego, podstawowego zabiegu. Pacjent musi mieć uczciwie przedstawione wszystkie opcje leczenia, a nie tylko jedną, którą akurat potrafi wykonać Lekarz.

W mojej praktyce wykonałem blisko 3 tys. zabiegów i nie wyobrażam sobie przystąpić do implantacji bez odpowiedniego, indywidualnego przemyślenia przypadku, długiej rozmowy z Pacjentem i chęci zaspokojenia Jego marzeń o pełnym, pięknym uzębieniu.

6. Czy istnieje ryzyko utraty implantu?

Obecnie implanty wykonane są z tytanu lub cyrkonu, materiałów zupełnie obojętnych dla naszego układu odpornościowego. Jedyną sytuacją, w której implant może nie ulec wgojeniu jest słabe ukrwienie kości w danym obszarze lub infekcja. Należy jednak pamiętać, a przynajmniej tak jest w mojej praktyce, że jeżeli taka sytuacja ma miejsce to wprowadzamy kolejny implant, bez kosztów ze strony Pacjenta. W czołowych ośrodkach implantologicznych na świecie, odsetek powodzeń sięga 97,5%, co jest wynikiem bardzo zadawalającym.

7. Czy implant jest wprowadzany raz na całe życie?

Implant nie podlega takim stanom patologicznym jak próchnica czy paradontoza w związku z tym jeżeli wprowadzony jest prawidłowo, a Pacjent stosuje się do zaleceń higienicznych, to ma nam on służyć przez długie lata. Dziękuję.

Osocze bogatopłytkowe
Sterowana regeneracja kości i tkanek


W zabiegach odtwórczych tkanek stosujemy osocza bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi własnej Pacjenta.

Dzięki temu możemy osiągnąć najlepszy z możliwych efektów przebudowy kości i gojenia ran.

Osocze bogatopłytkowe

 

Kredytowanie leczenia


Finansowanie i płatności ratalne MediRaty

Szanowny Pacjencie, informujemy, że wszystkie komercyjne usługi naszej placówki mogą być realizowane bez angażowania środków finansowanych „z góry” i opłacane w dogodnych ratach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Rejestracją lub wypełnienie bezpłatnego "Formularza Pacjenta".
 

Formularz pacjenta


MediRaty to ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych, który ułatwia realizację optymalnego planu leczenia i dostęp do bogatych procedur medycznych. Aby zacząć z niego korzystać, należy przejść pozytywnie krótką weryfikację telefoniczną pod nr 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Cennik usług


Wizyta
BADANIE/PORADA STOMATOLOGICZNA
50,-
KONSULTACJA ORTODONTYCZNA Z PLANEM LECZENIA
150,-
KONSULTACJA IMPLANTOLOGICZNA Z PLANEM LECZENIA
200,-
Rtg
PUNKTOWE
30,-
PANTOMOGRAFICZNE
60,-
TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA
200,-
Profilaktyka
FLUORYZACJA JEDNEGO ŁUKU
50,-
SKALING
120,-
PIASKOWANIE
150,-
KOMPLEKSOWA HIGIENIZACJA (SKALING, PIASKOWANIE, FLUORYZACJA)
200,-
Stomatologia zachowawcza
WIZYTA ADAPTACYJNA DZIECKA
50,-
LAKOWANIE BRUZD POJEDYNCZEGO ZĘBA
80,-
WYPEŁNIENIE ZĘBA MLECZNEGO:
małe
80,-
duże
100,-
LECZENIE NADWRAŻLIWOŚCI POJEDYNCZEGO ZĘBA
50,-
OPATRUNEK TYMCZASOWY
50,-
WYPEŁNIENIE ZĘBA STAŁEGO:
małe
150,-
średnie
180,-
duże
200-250,-
ODBUDOWA ZĘBA ZE WZMOCNIENIEM Z WŁÓKNA SZKLANEGO
350,-
WYBIELANIE POJEDYNCZEGO ZĘBA - JEDNA WIZYTA
50,-
WYBIELANIE ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ
800,-
Endodoncja mikroskopowa
DEWITALIZACJA
100,-
EKSTYRPACJA PRZYŻYCIOWA MIAZGI
100,-
LECZENIE KANAŁOWE SIEKACZY/KŁÓW Z ODBUDOWĄ Z WŁÓKNA SZKLANEGO
550-650,-
LECZENIE KANAŁOWE PRZEDTRZONOWCÓW Z ODBUDOWĄ Z WŁÓKNA SZKLANEGO
650-850,-
LECZENIE KANAŁOWE TRZONOWCÓW Z ODBUDOWĄ Z WŁÓKNA SZKLANEGO
1000-1200,-
Protetyka
LICÓWKA PEŁNOCERAMICZNA
1000,-
KORONA PORCELANOWA NA BAZIE STOPU METALI
750,-
KORONA PEŁNOCERAMICZNA
1300,-
KORONA TYMCZASOWA
100,-
WKŁAD KORONOWO-KORZENIOWY
400,-
PROTEZA SZKIELETOWA
1500,-
PROTEZA OSIADAJĄCA CZĘŚCIOWA
650,-
PROTEZA CAŁKOWITA
1000,-
SZYNA RELAKSACYJNA
400,-
Implantologia
WPROWADZENIE IMPLANTU ZĘBOWEGO STANDARD (TYTAN)
2700,-
WPROWADZENIE IMPLANTU ZĘBOWEGO PREMIUM (CYRKON/ROXOLID)
3300,-
KORONA PORCELANOWANA
1600-2100,-
KORONA PEŁNOCERAMICZNA
2300-2800,-
PROTEZA CAŁKOWITA, OPARTA NA IMPLANTACH, Z ELEMENTAMI ZATRZASKOWYMI:
na dwóch zatrzaskach
3500,-
na czterech zatrzaskach
6000,-
PROTEZA CAŁKOWITA, OPARTA NA IMPLANTACH I BELCE FREZOWANEJ
9200,-
WYPEŁNIENIE ZĘBODOŁU PO EKSTRAKCJI, JAKO ZABIEG PRZYGOTOWAWCZY DO IMPLANTACJI Z WYKORZYSTANIEM BIOMATERIAŁÓW
1200,-
ZWIĘKSZENIE OBJĘTOŚCI WYROSTKA ZĘBODOŁOWEGO, JAKO ZABIEG PRZYGOTOWAWCZY DO IMPLANTACJI, Z WYKORZYSTANIEM BIOMATERIAŁÓW:
małe
2200,-
duże
2800,-
PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ
3500,-
Chirurgia stomatologiczna
USUNIĘCIE ZĘBA MLECZNEGO
100,-
USUNIĘCIE ZĘBA ROZCHWIANEGO
100,-
USUNIĘCIE ZĘBA STAŁEGO
200-300,-
USUNIĘCIE ZĘBA STAŁEGO Z DŁUTOWANIEM
300,-
USUNIĘCIE ZĘBA ZATRZYMANEGO
450-650,-
RESEKCJA ZĘBA Z WYKORZYSTANIEM BIOMATERIAŁU:
jednokorzeniowego
500,-
przedtrzonowego
750,-
trzonowego
1000,-
USUNIĘCIE TORBIELI Z WYKORZYSTANIEM BIOMATERIAŁU:
mała
1200,-
duża
2400,-
KIRETAŻ Z ODBUDOWĄ TKANEK PRZYZĘBIA BIOMATERIAŁEM:
pojedynczego zęba
700,-
2 do 3 zębów
1200,-
połowy łuku zębowego
2500,-
PODCIĘCIE WĘDZIDŁA WARG/JĘZYKA
350,-
PLASTYKA BŁON ŚLUZOWYCH/WYCIĘCIE PRZEROSTÓW:
małe
400,-
duże
800,-
ZAMKNIĘCIE POŁĄCZENIA USTNO-ZATOKOWEGO
300,-
NACIĘCIE I ZAOPATRZENIE ROPNIA
200,-
APLIKACJA OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO
700,-
Ortodoncja
APARAT STAŁY – ZAMKI METALOWE STANDARDOWE (1 ŁUK)
2000,-
APARAT STAŁY – ZAMKI CERAMICZNE (1 ŁUK)
3000,-
LECZENIE INVISALIGN COMPREHENSIVE (CAŁE LECZENIE Z WIZYTAMI KONTROLNYMI)
14 000,-
APARAT STAŁY PODNIEBIENNY ZE ŚRUBĄ HYRAX/HASS
800,-
APARAT WYJMOWANY JEDNOSZCZĘKOWY
500,-
APARAT WYJMOWANY DWUSZCZĘKOWY
800,-
RETEINER STAŁY
300,-
IMPLANT ORTODONTYCZNY
500,-
WIZYTA KONTROLNA - APARAT STAŁY
200,-
WIZYTA KONTROLNA - APARAT WYJMOWANY
100,-

Kontakt


dent style STOMATOLOGIA-IMPLANTOLOGIA

ul. Szafirowa 55b/2
44-121 Gliwice
tel.: + 48 510 201 109
e-mail: dentstyle@wp.pl

Mapa niedostępna